TRANSPORTEXPO

9-11 / 11 / 2017 PVA EXPO PRAHA

Aktuality 2017

Transport Expo

VELKÝ KURÝRNÍ TEST OPĚT NA TRANSPORT EXPO

Odborný magazín Transport a Logistika pořádá letos již druhý ročník Velkého kurýrního testu. Jeho předmětem je největší srovnání skříňových dodávek určených pro kurýrní firmy v České republice. O vítězi budou rozhodovat sami řidiči českých zásilkových společností podle přesně daných kritérií. Loňským vítězem se stal Peugeot Boxer. Test se uskuteční ve čtvrtek 9. listopadu 2017 na venkovní výstavní ploše areálu PVA EXPO PRAHA.

 

Transport Expo

TRANSPORT EXPO LETOS DOPLNÍ VELETRH RACING EXPO

Ve stejném termínu a na stejném místě jako veletrh TRANSPORT EXPO se bude konat také veletrh RACING EXPO. Ten představí průřez motoristickým sportem v České republice a doplní tak odborně orientovanou akci programem pro širokou veřejnost. Fanoušci motorsportu zde najdou představení mnoha týmů automobilových i motocyklových závodních disciplín a společně s ním také autogramiády, soutěže, závody RC modelů, jízdy na venkovní ploše a další program. Více informací najdete na www.racingexpo.cz.

PŘESNÝ TERMÍN VELETRHU TRANSPORT EXPO 2017

Po delších jednáních ohledně termínu konání nového ročníku veletrhu Transport Expo jsme rádi, že vám jej můžeme představit. Jedná se o dny 9. až 11. listopadu 2017, tedy čtvrtek až sobota. A proč právě tyto dny? Posoudili jsme mnoho názorů ze stran vystavovatelů, návštěvníků a partnerů akce. Výsledkem je, že v dnešní době je pro každého z vás velmi nedostatkový čas, pro mnohé pak především v pracovních dnech. Proto bychom chtěli umožnit návštěvu veletrhu i mimo pracovní týden, tedy v sobotu, a rozšířit tak možnosti nejen pro odborníky, ale i pro širší veřejnost.

Aktuality 2016

O SEMINÁŘ 360 PAYMENT SOLUTIONS BYL ZÁJEM

Přes 40 účastníků se sešlo na semináři, který pořádala společnost 360 payment solutions. Ten se konal na zajímavá témata z oblasti dopravy, např. o zákonu o minimální mzdě ve Francii (Loi macron) a v jiných západních státech.

SKY WAY - DOPRAVA BUDOUCNOSTI

Pavel Vavřík, představitel společnosti Sky Way, si dal velký cíl. Během 5–10 let vybudovat v České republice dopravu 2.0 neboli nebeské cesty, které budou několikanásobně rychlejší, ekologicky nenáročné, bezpečné a daleko levnější. Co je důležitější, i vy se díky této dopravě můžete stát milionářem. Zní vám to jako hudba z Marsu? Jsme u zrodu něčeho převratného? Přijďte si poslechnout vize budoucnosti ve středu 23.11. od 14:30 hodin do kongresového prostoru haly č. 4. Více informací o projektu najdete zde.

PŘEDSTAVENÍ NOVÉHO FORDU KA+

V době konání veletrhu užitkových vozidel Transport Expo se na výstavišti PVA EXPO PRAHA koná ještě další program. V úterý 22.11. je to novinářské představení nového Fordu KA+, které začíná ve 12 hodin u Vstupní haly 1.

ZOUVAČKA FERDUS G-522 WF

Zouvačka s automatickým palcem, s helperem, s demontážní kladkou, dvourychlostní. Zouvačka G-522WF je nový plně automatický montážní stroj nejvyšší třídy z ucelené řady strojů DL na montáž a demontáž pneumatik osobních a lehkých nákladních vozidel. Je vybaven automatickým montážním a demontážním palcem (není potřeba montážní páka) a speciálním Helperem, který podstatně usnadňuje montáž a demontáž pneumatik. Stroj se vyznačuje obzvlášť velkou robustností a tuhostí konstrukce a vysokou přesností výroby jednotlivých dílů. Je velmi vhodný pro montáž a demontáž nízkoprofilových a Run-flat plášťů a jiných obtížně montovatelných pneumatik. Více informací najdete v podrobném popisu.

PŘIJĎTE SI ZAJEZDIT V TRUCKU

SCS Software je pražské nezávislé studio vyvíjející počítačové hry se zaměřením na simulátory trucků. V žánru reálných simulací patří ke světové špičce. V rámci výstavy Transport Expo budou mít návštěvníci stánku SCS Software možnost zahrát si Euro Truck Simulator 2 na speciální tří displejové sestavě, která věrně napodobuje výhled z kabiny trucku, a zažít tak na vlastní kůži pocity nájemního řidiče při převozu různých nákladů v reálně zpracovaném prostředí. Zároveň bude možné vyzkoušet si řízení mnohatunové soupravy ve virtuální realitě.

POLE-DANCE TANEČNÍ VYSTOUPENÍ

NA STÁNKU SPOLEČNOSTI OPEL

Na stánku společnosti Opel se můžete každý den vždy od 14:00 a od 15:00 hod těšit na exkluzivní pole-dance taneční vystoupení dvojice Trendi Twins (mistryně ČR v pole doubles).

SLUŽBA WEBEYE SE ZABÝVÁ

MONITOROVÁNÍM VOZOVÉHO PARKU

Služba WebEye se zabývá monitorováním vozového parku od roku 2000. Díky neustálému vývoji WebEye dosáhla přes pouhé sledování vozidel až na periférie a programové moduly, které splňují výzvy trhu. Rozrostla se až do komplexního řešení na podporu kompletních dopravních činností. Díky na míru nastavené službě má přes 50.000 instalací WebEye v Evropě. Společnost je zastoupena ve 12 zemích EU.

Její komplexní řešení spojuje zákazníkův firemní systém managementu a několik WebEye uživatelských rozhraní. Prostřednictvím integrace mohou její klienti sledovat pohyb svých vozidel a používat jejich vlastní informační software. Jednotky WebEye jsou propojitelné s Maďarským mýtným systémem HU-GO.

CESTA NA DOVOLENOU V LUXUSNÍM PROVEDENÍ

Společnost Tiskárna Resl provozuje nejen úspěšnou tiskárnu, ale také autobusovou dopravu luxusními autobusy Scania a nákladní automobilovou dopravu vozidly stejné značky. Mezi zajímavosti jistě patří zařazení CNG vozidla do ostrého provozu při přepravách just in time, které využívá např. Škoda Auto. Krátké představení společnosti se koná v konferenčním prostoru haly 4 v úterý 22. 11. od 13:30 do 13:45 hodin. Jste srdečně zváni.

PICK-UP ROKU 2016 NA TRANSPORT EXPO

Nový Nissan Navara vyhrál prestižní mezinárodní anketu Pick-up roku 2016. Navara čelila silné konkurenci modelů Mitsubishi L200 a Ford Ranger. Porota ocenila její skvělé jízdní vlastnosti na silnici i v terénu, silný výkon motoru i užitečné zatížení. Nejen tento model najdete na expozici společnosti Nissan v hale č. 3. Více informací o automobilu najdete v podrobném popisu.

IT PEOPLE UKAZUJE CESTU

K IT A KOMUNIKAČNÍM TECHNOLOGIÍM

Jsme skupina studentů IT a komunikačních technologií, která se rozhodla aktivně zapojit do dění a vývoje v oboru a to prostřednictvím občanského sdružení. IT People jsme založili v červenci 2013 za podpory společnosti Mironet. Naším hlavním cílem je rozvoj, propagace, podpora a výchova lidí s profesním zaměřením na technické obory, především v oblastech informačních a komunikačních technologií (ICT). Rádi bychom se stali spojovací platformou pro mladé lidi, školy i soukromé firmy. Chceme rozšířit, prohloubit a v neposlední řadě zpropagovat spolupráci mezi jednotlivými sektory tak, aby si neustále navzájem přínášely přidanou hodnotu. Vnímáme zažité stereotypy o našem oboru a chceme ukázat veřejnosti, že ajťák je profesionál věnující se atraktivní činnosti, který si dovede i užít zábavu. První vlaštovkou našich aktivit byl se společností Mironet pořádaný letní tábor zaměřený na počítačové vzdělání ve spojení se sportovním a videoherním zápolením. Ten proběhl v srpnu 2013 a byl určen pro děti ve věkové skupině 12 – 16 let.

Zároveň jsme ukázali, že ajťák nereaguje na vodu jako upír na její svěcenou variantu a během léta 2013 jsme s IT odborníky jezdili po největších vodních plochách v ČR, kde jsme si náležitě užívali léta. Naše aktivity se ovšem primárně soustředí na spolupráci studentů, škol a firem v rámci praktického vzdělávání. To vnímáne jako hlavní náplň naší činnosti v současné době a nebudeme si nic nalhávat při tvrzení, že to nám jde nejlépe!

ELÁN CAR - DODAVATEL AUTOELEKTRIKY

Firma Elán Car je dodavatel autoelektriky, její hlavní prodejní sortiment tvoří alternátory a startéry, ale i jejich náhradní díly. Dále zapalování, spínače, snímače tlaku a teploty, různá relé , autožárovky a autobaterie. Ke konkurenčním výhodám patří šíře sortimentu skladových zásob, nízké ceny a výhodné slevy, rychlé dodání po celé ČR a okamžité řešení případných reklamací. Na výstavě Transport Expo bude prezentována novinka v podobě alternátorů a startérů s prodlouženou zárukou.

 

ALWHEEL s.r.o. PŘEDSTAVÍ HLINÍKOVÁ KOLA

PRO NÁKLADNÍ VOZY

Společnost ALWHEEL s.r.o., distributor disků ALCOA již od roku 1996, vám poskytne profesionální podporu a snadný přístup k tomu nejlepšímu na trhu s nákladními hliníkovými disky. Kola ALCOA jsou vykována z jediného bloku hliníku. Vydrží nejnáročnější testy. Díky tomu může společnost ALCOA poskytovat pětiletou záruku na neomezený počet kilometrů. V porovnání s ocelovými koly jsou lehčí, pevnější, ekonomicky výhodnější, vypadají lépe a jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Na stánku v hale č. 4 vám poradí s výběrem disků ALCOA vhodných právě pro vás. Také poskytnou technickou podporu i pomoc s jejich údržbou. Doporučí správné příslušenství ALCOA pro lesk, ochranu i správnou montáž Vašich disků. Bližší informace naleznete na webových stránkách www.alkola.cz.

PRO-TEC ČESKÁ REPUBLIKA PŘEDSTAVÍ PRODUKTY PRO PROFESIONÁLNÍ POUŽITÍ

Firma Jiří Beránek PRO-TEC Česká republika se v ČR již přes 20 let stará o distribuci světového výrobce petrochemických výrobků pro údržbu a opravu v oboru motorových vozidel a motorové techniky. Jednotlivé produkty jsou zaměřené na vnitřní čištění a údržbu palivového, spalovacího, výfukového, převodového, chladícího či klimatizačního systému. Firma zároveň disponuje technologiemi a servisními zařízeními například pro údržbu a výměnu oleje v automatických převodovkách a servořízení, čištění palivového systému nebo zařízením pro čištění klimatizace. Výrobky značky PRO-TEC jsou určeny pouze pro profesionální použití v autoservisech, autoopravnách a pro proškolené odborníky.

SPOLEČNOST ŠMÍDL NABÍZÍ PRACOVNÍ POZICE

Na veletrhu Transport Expo se představí také společnost Šmídl s.r.o., která nabídne mj. pracovní pozice řidiče MKD, informace o firmě a v neposlední řadě se bude prezentovat jako jedna z největších dopravně-logistických firem v Pardubickém kraji.

Společnost Šmídl je předním českým poskytovatelem přepravních a logistických služeb. Na trhu působí již od roku 1990 a její pobočky se nacházejí v pěti městech České republiky. Celkem disponuje vozovým parkem s 278 nákladními vozidly v průměrném stáří 2 roky. Šmídl s.r.o. zaměstnává přes 400 pracovníků a ročně realizuje více než 15 000 přeprav. K aktuálním novinkám patří nákup 42 nových vozidel v roce 2016 a také nabídka pozice řidič v zácviku pro zájemce o práci bez praxe.

V MONETA LEASING VÁM RÁDI

POMOHOU S FINANCOVÁNÍM

V MONETA Leasing Vám rádi pomohou s financováním osobních, nákladních a užitkových automobilů všech typů a značek. V rámci veletrhu Transport Expo společnost nabízí zvýhodněnou nabídku financování. Více informací se dozvíte na stánku MONETA Leasing, který se nachází v hale číslo 4. Nezávaznou nabídku získáte po vyplnění jednoduchého formuláře na webu www.monetaleasing.cz/poptavka.

NOVÝ VYSOCE VÝKONNÝ TYP

VYVAŽOVAČKY NEJVYŠŠÍ TŘÍDY

Společnost Ferdus představí nový vysoce výkonný typ vyvažovačky nejvyšší třídy určený pro vyvažování kol osobních a nákladních vozů, SUV, autobusů a jiných robustních vozidel, včetně širokoprofilových nákladních pneumatik (Tatra 815 apod.). Více informací najdete v podrobném popisu.

NA VÝSTAVU TRANSPORT EXPO VOLNÝ VSTUP PRO KAŽDÉHO

Pokud chcete navštívit výstavu Transport Expo, můžete získat snadno volnou vstupenku dvěma způsoby. Buď instalací mobilní aplikace nebo objednáním e-ticketu. Přesný postup naleznete zde.

ZAJÍMAVÉ SEMINÁŘE NA VELETRHU TRANSPORT EXPO ZDARMA

Legislativa v dopravě se stále vyvíjí a její neznalost může způsobit vážné problémy dopravcům i samotným řidičům. Přijďte si zdarma vyslechnout seminář na následující témata a zeptat se na otázky, které vás zajímají. Zástupce skupiny 360 Payment Solutions bude informovat o:

- zákonu o minimální mzdě ve Francii (Loi macron) a v jiných západních státech

- výkladech pojmů kabotáž a licence

- problémech souvisejících s pracovním časem v dopravě (45 hod. odpočinek strávený ve vozidle a jiné)

- praktických radách k jednotlivým tématům

- a jiných zajímavostech

 

Seminář se koná v úterý 22. listopadu ve 14 hodin v konferenčním prostoru haly č. 4.

TRANSPORT EXPO PŘEDSTAVÍ

I ŠIROKOU NABÍDKU UŽITKOVÝCH VOZIDEL

Významnou oblastí prezentovanou na výstavě Transport Expo budou užitkové automobily do 3,5 t. Představí se široká nabídka od více než deseti značek na vnitřní i venkovní výstavní ploše. Najdete zde automobily pro firemní i soukromé využití v různých karosářských úpravách, stejně jako speciální nástavby.

VELKÝ KURÝRSKÝ TEST MAGAZÍNU TRANSPORT
A LOGISTIKA
NA TRANSPORT EXPO 2016

Velký kurýrský test je akce pořádaná českou redakcí odborného magazínu Transport a Logistika. Do České republiky chce přenést úspěšnou dlouholetou tradici pořádání tohoto testu na Slovensku. Předmětem tohoto jedinečného a největšího srovnání v České republice jsou skříňové dodávky určené pro kurýrní firmy. Jeho výjimečností je, že o vítězi rozhodují sami řidiči velkých českých zásilkových společností, jako jsou PPL, TNT, DPD, Geis nebo DHL Express. Porotci automobily hodnotí podle přesně daných kritérií.

 

Více fotografií